top of page

Drewniana podłoga

W dobie kryzysu, spore wydatki mogą odstraszać, jednak jakość to nigdy nie jest aspekt na którym warto oszczędzać.
Zwłaszcza kiedy mówimy o podłodze - najbardziej eksploatowanym elemencie naszego domostwa.
Zgodnie ze starym powiedzeniem "Biednego nie stać żeby kupować tanio" uparcie przekonujemy, że nie ma lepszej inwestycji niż

prawdziwy dębowy parkiet! To nie tylko wygląd i komfort, ale przede wszystkim trwałość na pokolenia.

renowacja-podlogi-mr-floor.jfif

Renowacja podłogi

Istnieje wiele różnych rodzajów projektów i dlatego na początku omówię z Tobą każdy szczegół, dzięki czemu dokładnie będziesz wiedzieć, czego się spodziewać i dokładnie ile to będzie kosztować.

debowy-parkiet-mr-floor.jfif

Układanie parkietu

Zakup lub urządzanie nowego domu to ważny krok na drodze do uzyskania własnych, komfortowych „czterech kątów”. Wybierając materiały wykończeniowe – zwracamy uwagę na ich wysoką jakość, traktując zakup produktów premium jak inwestycję na lata.Parkiety wybierane są zarówno do salonu, gabinetu, sypialni i korytarza – nie ścierają się tak łatwo jak panele, a ciepły odcień drewna wspaniale współgra zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi ścianami dając efekt luksusu i trwałość na lata.

Parkiet drewniany – dlaczego warto?

 

Zakup nowego domu to ważny krok na drodze do uzyskania własnych, komfortowych „czterech kątów”. Wybierając materiały wykończeniowe – zwracamy uwagę na ich wysoką jakość, traktując zakup produktów premium jak inwestycję na lata. Zdarza się, że – decydują się wcześniej na rzeczy wątpliwej jakości – nawet po kilkunastu miesiącach musimy wykonać remont nieruchomości. Bez wątpienia najbardziej eksploatowanym elementem w naszym mieszkaniu jest podłoga – i to właśnie ona powinna zostać wybrana z największą starannością. Na jakie rozwiązania warto postawić, aby cieszyć się ponadczasową estetyką i świetną funkcjonalnością?

Podłoga w dobrym stylu

Wszyscy słyszeliśmy o parkietach drewnianych – nie bez powodu to właśnie one są tak chętnie wybierane przez osoby, stojące przed dylematem wykończenia swojego wnętrza. Parkiet – mimo wyższej ceny od stardardowych paneli czy budżetowego linoleum – zachwyca swoim klasycznym designem, pasującym niemalże do każdego stylu pomieszczeń. Parkiety drewniane wykonywane są najczęściej z tak zwanych prostokątnych „klepek”, które tworzą powtarzający się wzór – dzięki metodzie montażu na „pióro i wpust” oraz klejeniu do podłoża, zapeniają trwałe i miłe dla oka wykończenie podłogi. Parkiety wybierane są zarówno do salonu, gabinetu, sypialni i korytarza – nie ścierają się tak łatwo jak panele, a ciepły odcień drewna wspaniale współgra zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi ścianami.

Zalety drewnianych parkietów

Prócz wysokiej estetyki wykonania drewnianych parkietów – tego typu wykończenie podłogi cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na odporność i wytrzymałość (nie tylko na zarysowanie, ale również wgniecenia!). Wystarczy chwila, by porysować podłogę – na przykład podczas chodzenia po domu w butach na obcasie. W przypadku wysokiej jakości parkietów drewnianych, rysy są mniej widocznie niż na panelach czy płytkach – a Ty możesz do woli korzystać ze swojej podłogi! Parkiet drewniany to doskonała alternatywa dla osób posiadających dzieci i czworonożnych przyjaciół – nie musisz martwić się o nieestetyczne rysy na podłodze podczas rodzinnej zabawy! Ale to nie wszystko – dzięki możliwości cyklinowania, czyli odnawiania parkietu, możesz dłużej cieszyć się pięknym wykończeniem swojego domu!

Parkiet drewniany – ulubieniec designerów

Drewniana, wysmakowana podłoga sprawia, że nawet najprostsze wnętrze zyskuje na swoim uroku – wnosi klasę, elegancję i jakość do wnętrza. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie parkiety drewniane królują aktualnie na listach zakupowych miłośników podczasowego desingu – to właśnie naturalne surowce stanowią numer jeden w trendach aranżacyjnych! Połączenie neutralnej kolorystyki z wnoszącym ciepło drewnem sprawia, że mieszkanie nabiera przyjemnej, przytulnej atmosfery. To właśnie odpowiednia pielęgnacja parkietów drewnianych – na czele z profesjonalnym cyklinowaniem – sprawia, że niezmiennie zachwycają nas swoim unikatowym wzornictwem, wnosząc do naszych domów nietuzinkowy styl, inspirowany naturą!

 

Planujesz wysokiej jakości, drewniany parkiet w swoim domu? A może posiadasz go od lat? Niezależnie od tego jak długo korzystasz z niezwykłej funkcjonalności drewnianej podłogi – pamiętaj o regularnej pielęgnacji i oczyszczaniu drewna! Profesjonalne cyklinowanie parkietu pomoże Ci zachować piękno swojego domu na dłużej!

bottom of page